Jaki wpływ na nasz organizm mają słodycze?

Wiele osób może to zaskoczyć, ale słodycze dobrej jakości, z dobrym składem, które są wkomponowane w nasze dzienne zapotrzebowanie kaloryczne, nie wyrządzają mam szkody.
Problem zaczyna się dopiero wtedy, kiedy zaczynają być dominującym elementem naszego odżywiania.

Bezwzględnie szkody dla naszego organizmu przynosi spożywanie słodyczy zawierających syrop glukozowo-fruktozowy i jego pochodne, a także utwardzone tłuszcze roślinne  – tłuszcze trans.
Są to predyktory chorób metabolicznych typu: Insulinooporność, Cukrzyca typu 2, a także chorób związanych z podwyższonym kwasem moczowym, np. dną moczanową.

Podsumowując  –  planując słodką chwilę zapomnienia,  zawsze należy sprawdzać skład słodyczy, po które zamierzamy sięgnąć. Jeśli zadbamy o ich dobrą jakość, odpowiedni skład i będziemy kontrolować częstotliwość ich spożywania, w tym zapotrzebowanie kaloryczne, możemy być spokojni.

Joanna Zajęcka

Psychodietetyczka i specjalistka żywienia

Kreuję odpowiednie nawyki zdrowotne i żywieniowe, a także walczę z mitami oraz modami żywieniowymi. Pomagam realizować programy żywieniowe i wspieram w procesie zmian, wprowadzam i uczę idei jedzenia intuicyjnego. Jestem wielką entuzjastką zdrowego odżywiania, wegetarianką – "Jesteśmy tym, co jemy", która trzyma się zasad „Medycyny opartej na faktach”.

Pozostałe wpisy

Majówkowy Konkurs – wygraj naszą nową dietę domową

Na naszym Facebooku czeka na Was konkurs, w którym do wygrania są 3 dni pysznej "domowej" diety pudełkowej!Aby wziąć udział...

Czytaj więcej
Trenuję – jaką dietę powinienem dobrać?

Dieta przede wszystkim powinna być dobrana do rodzaju treningu i naszego celu treningowego.  Profesjonalny trening zakłada taką  dietę,  która uwzględnia...

Czytaj więcej
Jak dobrać idealną dietę dla siebie?

”Niechaj pożywienie będzie Twoim lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem” Idealna dieta to dieta zindywidualizowana, która uwzględnia stan zdrowia i zalecenia dietetyczne....

Czytaj więcej

Potrafka - dieta pudełkowa
+48 733 868 111
info@potrafka.pl

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Sobota 7.00 - 20.00